سلام خدمت کاربران ای کد، امروز میخواهیم با هم آموزش درون ریزی و برون بری قالب در وردپرس را بررسی کنیم.

در پایان این مقاله شما می توانید هر قالبی که دوست داشته باشید را دقیقا همانند دموی آن بر روی سایت خود پیاده کنید.

یکی از بهترین مزایای وردپرس امکان درون ریزی و برون ریزی آن است. مطمئنا اکثر ما زمانی یک قالب را می پسندیم که بتوانیم آن را دقیقا مانند دموی آن بروی سایت خود پیاده کنیم.

شاید این کار در نگاه اول سخت بنظر برسد اما با وجود درون ریزی و برون ریزی در وردپرس دیگر این کار بسیار آسان و در کمتر از چند دقیقه انجام خواهد شد.

بسیار خوب!حالا که با مفهموم درون ریزی و برون بری آشنا شدیم بیاییم بررسی کنیم که در چه مواقعی ما نیاز به انجام این کار داریم :

۱- زمانی که قالبی را در اینترنت می پسندیم و میخواهیم که دقیقا تمامی محتوای آن اعم از متن ، تصویر ، آیکون و … بر روی سایت خودمان پیاده سازی شود.

۲-اگر قصد داشته باشیم محتوای سایت خود را به دامنه دیگری منتقل کنیم.

۳-هنگامی که میخواهیم تغییری را در سایت ایجاد کنیم می‌توانیم از درون ریزی قالب وردپرس در لوکال هاست یا محیط‌ های تستی دیگر استفاده کنیم.

۴-داشتن یک وبسایت ثانویه و آزمایشی برای تست موارد مختلف بر روی آن و سپس اعمال بر روی سایت اصلی.

۵-انتقال اطلاعات بین دو سیستم مدیریت محتوای مختلف مانند جوملا و …

۶-حتی می توان محتوای بعضی از افزونه ها را با این ابزار منتقل کرد

۷-و …

نحوه برون بری اطلاعات سایت

می بایست از سایت مبدا فایلی با فرمت xml را که شامل محتوا و مجوز انتقال محتوا می باشد را دریافت کنیم.برای این منظور از پنل مدیریت وردپرس خود به مسیر ابزارها > برون بری می رویم

export tools soaad - آموزش درون ریزی و برون بری در وردپرس

حالا در مرحله بعدی باید انتخاب کنیم که دقیقا چه محتوایی را میخواهیم برون بری کنیم.که معمولا در اینجا از گزینه هر محتوایی استفاده می کنیم که تمامی محتوا اعم از برگه ها ، نوشته ها ، تصاویر و … انتقال یابد.

export soaad - آموزش درون ریزی و برون بری در وردپرس

و در پایان با زدن دکمه دریافت پرونده برون بری شده فایلی با فرمت xml دانلود و در سیستم ما ذخیره خواهد شد.بعد از دخیره شدن حالا این فایل آماده است تا آن را در وبسایت مقصدمان درون ریزی کنیم.

نحوه درون ریزی اطلاعات سایت

حالا نویت درون ریزی هست و این که چطور محتوایی که در مرحله قبل برون بری کردیم را حالا به وبسایت مقصدمون منتقل کنیم.

برای این کار هم از داخل پنل مدیریت وردپرس خود به مسیر ابزارها> درون‌ریزی رفته و سپس نوع سیستم مدیریت محتوای مبدا خود را انتخاب می کنیم.که در اینجا ما wordpress را انتخاب می کنیم.حالا بر روی لینک هم اکنون نصب کن کلیک می کنیم تا افزونه wordpress importer بر روی وردپرس ما نصب شود.

import tools.wordpress - آموزش درون ریزی و برون بری در وردپرس

پس از نصب ، گزینه “هم اکنون نصب کن” به دکمه “اجرای درون ریز” تبدیل می شود.روی آن کلیک می کنیم تا اجرا شود.

و در قدم آخر باید فایلی را که در مرحله اول برون بری کردیم را انتخاب کنیم تا محتوای ان درون ریزی شود.

choose file soaad - آموزش درون ریزی و برون بری در وردپرس

دکمه choose file را می زنیم و فایل مورد نظر را انتخاب می کنیم و در پایان هم روی ذکمه بارگذاری پرونده و درون ریزی آن کلیک می کنیم.

فراموش نکنید هر نوشته در وردپرس نویسنده‌ای دارد. در آخرین مرحله بین نویسنده‌های سایت مقصد می‌توانید یکی را انتخاب کنید که نوشته‌ها به نام او در سایت جدید منتشر شوند و یا می‌توانید همین‌جا یک کاربر حدید بسازید تا نوشته‌ها نام او را به عنوان نویسنده داشته باشند.

در ضمن با تیک زدن گزینه Download and import file attachments فایل های ضمیمه نوشته‌ها (یا هر محتوای انتقال یافته دیگر) هم به سایت جدید اضافه شوند.

import - آموزش درون ریزی و برون بری در وردپرس

هم اکنون درون ریزی شما با موفقیت بر روی وبسایت مقصدتان انجام و به پایان رسید.به همین راحتی.

در ضمن بزودی آموزش ویدیویی این مقاله هم بر روی سایت قرار خواهد گرفت که در آن به صورت عملی با هم این ابزار را کار خواهیم کرد.

امیدوارم این آموزش هم مورد توجه شما قرار گرفته باشه و با استفاده از آن توانسته باشید تا به راحتی کار با ابزارها در وردپرس را فراگرفته باشید و از آن استفاده کنید، اگر در رابطه با این آموزش سوالی داشتید و یا مشکلی در هنگام کار با ابزارها در وردپرس برایتان پیش امده بود می‌تونید از بخش نظرات در زیر همین پست مطرح کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشیم.