آموزش نصب وردپرس روی هاست

در این مقاله در مورد آموزش نصب وردپرس روی هاست سی پنل cPanel صحبت کنیم. پیش از شروع آموزش، به سوالاتی چون آموزش نصب وردپرس فارسی، آموزش نصب وردپرس روی هاست رایگان و نحوه و طریقه نصب وردپرس روی هاست می پردازیم. در جلسه قبل نیز در مورد مقدمات نصب WordPress صحبت کردیم. به سوالاتی چون هاست چیست؟ دامنه چیست؟ لوکال هاست چیست؟ و… با زبانی ساده پاسخ داده ایم. برای شروع کار خلاصه مراحل نصب وردپرس را بیان می کنیم. سپس به آموزش نصب وردپرس روی هاست سی پنل cPanel به صورت کامل و آموزش نصب گام به گام وردپرس می پردازیم. برای شروع کمربندها را محکم ببندید! و با ما در ای کد همراه باشید.

نصب وردپرس روی هاست

برای آموزش نصب وردپرس روی هاست سی پنل یا دایرکت ادمین باید ابتدا هاست تهیه نمایید. فارغ از اینکه هاست را از کجا تهیه می کنید باید توجه داشته باشید که سیستم پنل مدیریت هاست شما چیست. دو تا از عمومی ترین پنل های مدیریت هاست، هاست سی پنل و دیگری دایرکت ادمین می باشند. بررسی و مقایسه امکانات و تفاوت های پنل مدیریتی سی پنل و دایرکت ادمین در موضوع بحث این مقاله نمی گنجد. شاید شما که این مقاله را مطالعه می کنید یک هاست سی پنل یا دایرکت ادمین تهیه کرده باشید. یا به زودی قصد تهیه هاست داشته باشید. طبیعتا برای خرید هاست باید به شرکت های ارائه دهنده هاست مراجعه نمایید.

طریقه نصب وردپرس روی هاست

طریقه نصب وردپرس روی هاست با توجه به سیستم عامل هاستینگ می تواند متفاوت باشد. هاست های سی پنل و دایرکت ادمین از محبوبیت بالایی برخوردار می باشند. می توان گفت بیش از ۹۵ درصد سیستم عامل های هاست جهان را همین دو سیستم عامل لینوکسی تشکیل می دهند. لذا آموزش نصب وردپرس روی هاست سی پنل و دایرکت ادمین به تفکیک و مفصل در ای کد آموزش داده می شود. در این مقاله طریقه نصب وردپرس روی هاست سی پنل مورد بررسی قرار می گیرد. در مقاله بعدی طریقه نصب روی هاست دایرکت ادمین آموزش داده می شود. بنابراین دو مقاله برای آموزش نصب روی هاست در ای کد تنظیم شده است:

  • آموزش نصب وردپرس روی هاست سی پنل (درحال مطالعه…)
  • نصب روی هاست دایرکت ادمین

آموزش نصب وردپرس فارسی

برخی کاربران از ما در مورد آموزش نصب وردپرس فارسی سوال می کنند. نصب وردپرس فارسی یا انگلیسی هیچ تفاوتی در مراحل نصب ندارند. پیش تر در مقاله ای جداگانه به طور کامل در مورد دانلود وردپرس فارسی یا انگلیسی صحبت کردیم. تفاوت های بین این دو نسخه را بیان نمودیم. در صورتی که از ابتدای دوره آموزش کامل وردپرس با ما همراه بوده باشید که تفاوت این دو نسخه را می دانید. اما آن دسته از عزیزانی که در دوره آموزش وردپرس مرجع آموزش وردپرس شرکت نکرده اند پیشنهاد می کنیم از این دوره استفاده نمایید. در این دوره رایگان آموزش وردپرس سعی شده است تا از صفر تا صد وردپرس به صورت گام به گام آموزش داده شود. در مورد تفاوت آموزش نصب وردپرس فارسی یا انگلیسی نیز می توانید به لینک دانلود وردپرس فارسی یا انگلیسی مراجعه نمایید.

در آموزش نصب وردپرس روی هاست سی پنل در این مقاله از وردپرس فارسی استفاده می کنیم. مراحل نصب وردپرس انگلیسی نیز کاملا مشابه می باشد.


آموزش نصب وردپرس روی هاست رایگان

برخی از افراد دنبال آموزش نصب وردپرس روی هاست رایگان می باشند. در اینجا اعلام می کنیم! که نحوه نصب وردپرس روی هاست رایگان یا غیر رایگان تفاوتی ندارد. تنها تفاوت در این نوع هاست همین رایگان بودن است که تفاوتی در آموزش نصب وردپرس ایجاد نمی کند. لذا کلیه آموزش های ارائه شده توسط ای کدّ برای نحوه نصب وردپرس روی هاست سی پنل رایگان و غیر رایگان کاربرد خواهند داشت.باید این نکته را هم اشاره کنیم که هاست های رایگان توسط برخی شرکت های خارجی و ایرانی صرفا برای تبلیغات ارائه می شوند. لذا استفاده از هاست رایگان برای ساخت یک سایت، به دلیل منابع محدود و قطعی های بسیار به هیچ وجه توصیه نمی شود.

هاست رایگان را از کجا تهیه کنیم؟

سایت های ایرانی و خارجی ارائه دهنده خدمات هاست متعددی در دنیا وجود دارند. اکثر سرویس های هاستینگ ایرانی نیز نماینده ارائه سرویس های خارجی می باشند. خارجی یا ایرانی تفاوتی ندارد. برای تهیه هاست رایگان جهت آموزش نصب وردپرس می توانید به گوگل عزیز مراجعه نمایید! با جستجوی عباراتی مثل “هاست رایگان” ، “هاست رایگان سی پنل” ، “Free cPanel Host” ، “Free Web Hosting” و… می توانید لیستی از سایت های ارائه دهنده هاست رایگان را پیدا کنید. برای شروع می توانید یکی از همین هاست های رایگان تهیه و نصب وردپرس روی هاست و کار کردن با آن را مسلط شوید. سپس اقدام به خرید هاست نمایید. البته راه بهتری هم وجود دارد. برای آموزش روش بهتر به آموزش نصب روی لوکال هاست مراجعه نمایید.