افزونه وردپرس چیست؟

پس از شناخت وردپرس با افزونه ها آشنا میشویم، حال این سوال برای ما پیش می آید که افزونه وردپرس چیست؟

پلاگین وردپرس یا افزونه وردپرس فایل های نصبی هستند که روی وردپرس نصب شده و امکانات جدیدی را به سایت اضافه میکنند، در واقع افزونه به معنای یک نرم افزار کوچک است که به برنامه اصلی امکاناتی را اضافه میکند

برخی از قابلیت هایی که بر روی بدنه سایت شما وجود ندارند را میتوان از طریق افزونه های مرتبط به سایت خود اضافه نمایید، دلیل اینکه همه این قابلیت ها بر روی بدنه سایت وجود ندارد سنگین شدن وب سایت میباشد و طبیعتا همه افراد از قابلیت های مشابه ای استفاده نمیکنند.

wordpressPlugins 600px - افزونه وردپرس چیست؟

وجود پلاگین ها سبب شده تا کاربران براحتی وب سایت خود را آگونه که میخواهند تغییر دهند بدون آنکه نیاز به کدنویسی باشد

امروزه افزونه های بسیاری به زبان فارسی بازگردانی و نوشته شده اند تا براحتی بتوان از آنها در وب سایت خود استفاده کنید.

برای واضح تر شدن معرفی افزونه به مثالی اشاره میکنیم، فرض کنید که وب سایت شما یک سایت فروشگاهی می باشد و قصد دارید تا در آن از درگاه پرداخت آنلاین استفاده نمایید

این مورد به صورت پیش فرض بر روی قالب شما وجود ندارد و برای راه اندازی آن باید افزونه درگاه مربوطه را دانلود کرده و سپس بر روی وردپرس خود نصب نمایید.

نکته ای که در مورد افزونه وردپرس وجود دارد بروزرسانی آنها میباشد، برنامه نویسان و شرکت های تولیدکننده و یا ترجمه کننده افزونه ها، هر از چندگاهی آپدیتی را برای آن ارائه میکنند و این موضوع سبب رفع مشکلات احتمالی قبلی میشود.

افزونه های وردپرس موجود به دو صورت فروشی و رایگان در دسترس میباشند

امروزه حدود ۵۰ هزار افزونه وردپرس رایگان و هزاران افزونه فروشی وجود دارد.

دسترسی به افزونه ها

برای دسترسی به افزونه ها باید از پنل مدیریتی خود استفاده کنیم، در این قسمت در میانه های منو کاربری وردپرس، گزینه افزونه ها وجود دارد که دارای سه زیر منو افزونه های نصب شده، افزودن و ویرایشگر میباشد

از بخش افزونه های نصب شده میتوانیم پلاگین هایی را که قبلا نصب کرده ایم را فعال و یا غیرفعال کنیم و همچنین میتوانیم آنها را بروزرسانی کنیم، از بخش افزودن میتوان پلاگین جدیدی را نصب کنیم و در قسمت ویرایشگر جهت تغییرات در افزونه از طریق کدنویسی استفاده میکنیم.

در زمان نصب افزونه وردپرس مورد نظر خود، حتما آن را از سایت های معتبر دانلود نمایید تا مشکلی را در سایت شما بوجود نیاورند.

( جهت آموزش نصب پلاگین وردپرس روی گزینه اینجا کلیک کنید. )