همیشه برای استفاده از هر سرویسی آخرین نسخه آن مناسب ترین مورد است ولی این گزینه برای php کمی متفاوت است، برترین ورژن php برای وردپرس مسدود به آخرین نسخه برنامه نویسی شده وردپرس کاملاً متفاوت است.

اگر پیشرفت دهندگان وردپرس از نسخه آخر php برای ارتقا آن استفاده کرده باشند شما نیز می بایست بر روی سرور خود از آخرین نسخه php استفاده کنید.

ولی روند کار همیشه به این صورت است که استفاده از نسخه تازه همیشه با تأخیری طولانی همراه است تا تمامی اسکریپت‌ها به آن نسخه به‌روزرسانی شوند.

بیش از ۱ سالی هست که از بروزرسانی php به نسخه ۷ می‌گذرد ولی با این حال اکثر cms ها با نسخه قدیمی کار می‌کنند و استفاده از نسخه تازه می‌تواند در روند کار سایت و افزونه ها مشکل ساخت کند.

برترین ورژن php برای وردپرس کدام است؟

در حال حاضر برترین نسخه php برای وردپرس ورژن ۵.۶ آن است که تقریباً با تمامی سامانه‌های مدیریت محتوا سازگار است و تمامی میزبانی وب‌ها از این نسخه بر روی سرورهای هاست خود استفاده می‌کنند.

البته نسخه های قدیمی تر همچون ۵.۴ نیز سازگاری کاملی با وردپرس دارند ولی در مواردی شما می بایست با آزمون و ارور متوجه هماهنگی سایتان با نسخه کنونی php سرور شوید چون احتمال دارد با دقت به پلاگینهای استفاده شده با استفاده شما برترین ورژن php برای وردپرس سایتتون متفاوت از ورژنی باشد که بر روی سرور نصب است.

اگر از میزبانی اشتراکی استفاده می‌کنید یقیبا خدمات دهنده شما امکاناتی همچون php selector را در اختیار شما قرار خواهند داد تا بتوانید به آسانی اقدام به ویرایش نسخه php موردنیاز خود کنید، اگر به هر دلیلی چنین امکانی برای شما وجود نداشت می‌بایست با خدمات‌دهنده خود مشکل را درمیان گذاشته تا مشکل را برایتان حل کنند.

چطور نسخه سرور خود را پیدا کنیم؟

خوب احتمالا برایتان سؤال باشد که چطور نسخه کنونی php را پیدا کنم؟ برای این کار کافی است یک فایل با پسوند php بر روی روت میزبانی خود ساخت کنید و درون آن کد پایین را قرار دهید.

حال این فایل را به وسیله نشانی url سایت خود فراخوانی کنید تا نسخه کنونی php سرور برای شما مشخص شود.

چه کاری قبل از به روزرسانی می بایست انجام بدهیم؟

اگر مدیر سرور هستید و خودتان می‌توانید عملیات بروز رسانی php را انجام دهید قبل از آغاز کار مسلما از دیتا سایت خود یک فول بک آپ بگیرید تا در صورت بروز مشکل سایتان دچار مشکل جدی نشود و بتوانید با ریستور بک آپ سایت را بازگردانی کنید.

اگر هم از میزبانی اشتراکی استفاده می‌کنید و خدمات دهنده شما از قبل تایم بروز رسانی را اعلام کرده، مناسب است خود شما نیز یک بک آپ از سایتتون بگیرید و آن را بر روی یک میزبانی دیگر بگزارید و یا در صورت عدم وجود میزبانی اضافی حداقل آن را بر روی کامپیوتر خود قرار دهید،همچنان میتوانید از پلاگین BackupBuddy نیز استفاده نمایید.

موفق باشید 🙂